Kto pyta nie błądzi…

Z pewnością masz dużo pytań dotyczących czarteru katamaranu. Zachęcamy do kontaktu z nami. Możesz do nas zadzwonić lub napisać, tak jak Ci najwygodniej. Jeżeli Ci to pomoże, to wolimy telefon. Nie ma to jak porządna, treściwa rozmowa! 🙂 Jeśli jednak wolisz najpierw samemu poczytać i poszukac odpowiedzi na nurtujące Cie pytania, to zajrzyj poniżej. Znajdziesz tam pytania i odpowiedzi, które zazwyczaj zadają nam nasi klienci. Mamy nadzieję, że okażą się pomocne.

paczka na jachcie

Ty i Twoja paczka przyjaciół! Młodsi, starsi, przyjaciele, rodzina z dziećmi. Żeglarstwo jest dla wszystkich! Dla wszystkich, którzy nudzą się w hotelu w wersji all inclusive i nie lubią hotelowych basenów 🙂

Typowy dzień na katamaranie jest BOSKI!

Trochę żeglujecie, trochę stoicie na kotwicy, kąpiecie się w morzu, zjadacie pyszny lunch na pokładzie z widokiem na morze. Na wieczór spływacie do portu lub stoicie gdzieś w zatoce.

Po prostu robicie to, na co macie ochotę, w tempie, które Wam odpowiada.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zajrzyj TUTAJ.

Nie, nie musisz. Jacht poprowadzi doświadczony skipper. Jak będziecie chcieli, to możecie zgłębiać wiedzę żeglarską, ale nie ma takiego przymusy. Z „musów”, to… musicie wypocząć!

Zadzwoń do nas. Powiesz nam kto jedzie, ile osób, czy są wśród Was dzieci (jak małe/duże), czy już żeglowaliście…. Tobie jacht ma się po prostu podobać, a my zadbamy o to żeby był jak najbardziej komfortowy dla Ciebie i Twojej paczki przyjaciół.

To zależy gdzie i kiedy jedziesz… Długo by o tym pisać, gdyż rejonów jest dużo, a pływa się po nich w różnych porach roku… Omówimy to z pewnością przy okazji rozmowy o akwenie i jachcie. Najważniejszą sprawa – NIE PAKUJ rzeczy do twardych plastikowych walizek! Po wypakowaniu ubrań do szafy z taką walizką nie ma co zrobić… Wystarczy torba z usztywnionym dnem na kółkach. Składa się ją na płasko i jest spokój. Poza tym zabierz ze sobą uśmiech, otwartość na nowych ludzi, nowe smaki, kolory i przeżycia 🙂 No dobra, misia też możesz wziąć…

To zależy. Na wszystkich jachtach bez wyjątku jest w pełni wyposażona kuchnia. Wyposażona w sprzęty (kuchenka gazowa, piekarnik) i w naczynia (talerze, sztućce, kubki, garnki…). Pościel i ręczniki są na standardzie na wszystkich jachtach na morzach tropikalnych (Karaiby, Seszele, Tajlandia…), w Europie pościel jest na standardzie w Chorwacji i Grecji, a we Włoszech, Hiszpanii i Francji trzeba za nią dopłacać. Za ręczniki w Europie trzeba w większości przypadków dopłacać, choć są armatorzy, którzy oferują je bez dopłaty. O wszystkim informujemy na etapie proponowania jachtów.

Są, ale mogą nie działać… Z jachtami jest tak, że prąd 230V jest wtedy, gdy jacht jest podłączony kablem do prądu na brzegu. Jeśli nie jest, to działa jedynie gniazdko na wtyczkę typu zapalniczka samochodowa. Są jachty, które mają generator prądu i wtedy prąd w „normalnych” gniazdkach jest wtedy, kiedy generator jest włączony, czyli w praktyce cały czas 🙂

Skipper, to osoba prowadząca jacht, mająca do tego uprawnienia, odpowiednie doświadczenie i wiedzą. Poza tym, to przewodnik po akwenie, po którym będziecie pływać. Zna miejsca warte zobaczenia i lokalne knajpki. Jest profesjonalistą, ale daleko mu do kapitanów wydających rozkazy. Dba o Wasze bezpieczeństwo, wysłucha gdzie chcecie płynąć i co zobaczyć, ale podejmuje ostateczną decyzję w oparciu o prognozę pogody i dystans jaki macie do pokonania.

To świetnie! Organizujemy również imprezy firmowe na 2, jaki i na 10 jachtów. Głównie w Chorwacji. Ale może być też Grecja, a nawet Karaiby. Skontaktuj się z nami….

Flotylla, to grupa jachtów przemieszczająca się z miejsca na miejsca w miarę razem. Jest jacht prowadzący i osoby, które czuwają nad uczestnikami i informują o kolejnych etapach. Dedykowana jest ludziom, którzy chcą sami poprowadzić swój jacht, ale nie znają danego akwenu, albo osobom, które nigdy nie pływały, a lubią przebywać w większej grupie osób 🙂
Flotylle organizowane są w Chorwacji, Grecji, we Włoszech i na Karaibach (Brytyjskie Wyspy Dziewicze).
To jak? Który wariant jest Ci bliższy?